konkursy

W maju ogłosiliśmy konkurs PROJEKTANCI EDUKACJI ZDALNEJ na najciekawsze opisy doświadczeń i pomysłów wykorzystania narzędzi TIK na lekcjach podczas pracy zdalnej. 

Zadanie konkursowe polegało na napisaniu artykułu lub scenariusza, w którym nauczyciel miał podzielić się swoimi doświadczeniami z pracy z wykorzystaniem narzędzi cyfrowych i aplikacji na swoich lekcjach. Mogła to być krótka relacja, opis narzędzia i jego przydatności z Twojego punku widzenia.

Zwycięzcą konkursu została Pani Marzena Mazurek - Dymczyk, nauczyciel Szkoły Podstawowej im. Marii Skłodowskiej - Curie w Stołpiu, autorka artykułu "Nauczanie zdalne nie jest nudne". Otrzymała nagrodę główną czytnik e-booków!

Komisja przyznała dwa wyróżnienia: Pani Agnieszce Grabowskiej oraz Pani Monice Koziej

GRATULUJEMY!

Wyniki konkursu fotograficznego

Książka dobra na wszystko”.

W konkursie wzięło udział 39 osób, które nadesłały łącznie 47 zdjęć. Jury konkursowe przyznało następujące nagrody:
I miejsce
„Książka na tle łanów rzepaku”- autor zdjęcia: Martynka

II miejsce
„Chłopięca radość w otoczeniu książek”- autor zdjęcia: Natalia

III miejsce
„Czytelniczka w centrum książkowego serca”- autor zdjęcia: Katarzyna

Wyróżnienie
„Pociąg do książek”- autor zdjęcia: Spini

Gratulujemy zwycięzcom!
Serdecznie dziękujemy za udział w konkursie wszystkim uczestnikom.

Prace laureatów i pozostałe zdjęcia nadesłane na konkurs 

Konkurs skierowany był do dzieci z klas I-IV szkół podstawowych z Chełma powiatów: chełmskiego, krasnostawskiego i włodawskiego. Zadaniem uczestników konkursu było wykonanie ozdoby świątecznej (bożonarodzeniowej) z wykorzystaniem surowców wtórnych. Pomysł oraz technika wykonania miała być dowolna, jednak ozdoby świąteczne MUSIAŁY być wykonane z surowców wtórnych (np. opakowań papierowych, szklanych, plastikowych, gazet itd.) lub materiałów naturalnych (np. drewno, siano, słoma, szyszki, ziarna zbóż, pestki owoców itd.).

Prace konkursowe uczniowie składali do 18 grudnia.

Komisja Konkursowa miała naprawdę ciężki orzech do zgryzienia... Na konkurs nadesłanych zostało 60 prac z 11 placówek oświatowych z Chełma, Włodawy, Rejowca, Uhra, Okszowa, Żmudzi, Krupego. Wszystkie prace były zgodne z wymaganymi kryteriami. Wyróżniały się oryginalnością, pomysłowością i techniką wykonanej pracy. Zarówno Komisja, w skład której weszły: Agnieszka Rosochacka, Joanna Sobańska i Urszula Jankowska, jak i Pracownicy Biblioteki byli pod ogromnym wrażeniem. Wszystkie eko-ozdoby zostały wyeksponowane na wystawie w holu Biblioteki i podziwiane przez cały miesiąc przez Czytelników. W Bibliotece zapanował eko-świąteczny klimat.

Decyzją Komisji wyłoniono zwycięzców, przyznano I, II i III miejsce.

I miejsce - KINGA MIELNICZUK (Szkoła Podstawowa nr 11 w Chełmie)

II miejsce - PAWEŁ SADO (Szkoła Podstawowa nr 8 w Chełmie)

III miejsce - ALEKSANDRA WIORKO (Szkoła Podstawowa w Rejowcu)

Gratulujemy!!!

Uroczyste wręczenie nagród Zwycięzcom odbyło się 4 lutego (wtorek) o godzinie 13:00 w siedzibie Biblioteki Pedagogicznej w Chełmie (ul.Wieniawskiego 15) w Czytelni. Laureaci otrzymali zestawy konstrukcyjnych klocków KORBO.

Fotorelacja z wręczenia nagród