Zapraszamy  nauczycieli oraz inne osoby zainteresowane wykorzystaniem narzędzi internetowych w edukacji do udziału w pierwszej  edycji kursów e-learningowych, dostępnych na Bibliotecznej Platformie Zdalnej Edukacji Biblioteki Pedagogicznej w Chełmie.

Rekrutacja poprzez formularz zgłoszeniowy  trwa do 3 maja  2020 r. do godz. 20.00.  

Proponowane kursy:

  • Genialnie z Genial.ly - tworzenie materiałów interaktywnych 

W trakcie kursu uczestnicy poznają bezpłatne narzędzia aplikacji Genial.ly,  które pozwolą przygotować i przeprowadzić spektakularną, interaktywną prezentację, wyjątkowe infografiki, czy quizy. Udział w kursie pozwoli uczestnikom na nabycie umiejętności tworzenia własnych interaktywnych materiałów dydaktycznych, które można z powodzeniem wykorzystywać w trakcie realizacji zajęć online.

  • Galerie, kolaże i filmy ze zdjęć w programie Slide.ly 

Celem kursu jest zapoznanie uczestników z programem Slide.ly oraz jego najważniejszymi funkcjami. Program jest bezpłatny i umożliwia tworzenie ciekawych, ruchomych grafik i filmów ze zdjęć. To wspaniały i nowatorski sposób na udokumentowanie fotograficzne różnego rodzaju wydarzeń szkolnych, czy bibliotecznych imprez, wycieczek i innych.

  • Kahoot! Twórz i przeprowadzaj interaktywne quizy 

Uczestnicy kursu poznają  bezpłatną platformę Kahoot! do tworzenia i przeprowadzania interaktywnych quizów. Dowiedzą się, jak  wykorzystać urządzenia mobilne swoich uczniów i zaplanować ciekawą lekcję powtórzeniową, aby nauka  była zarówno skuteczna, jak i przyjemna.

Realizacja kursów rozpocznie się 5 maja 2020 r. o godz. 9.00 i potrwa do 12 maja do godzi. 24.00.

Na realizację jednego kursu zostało przewidziane od 14 do 20 godzin dydaktycznych.

Dostęp do kursów i materiałów szkoleniowych będzie możliwy przez 24 godziny na dobę. Aby otrzymać potwierdzenie ukończenia kursu, należy wykonać wszystkie przewidziane aktywności i zadania oraz wypełnić ankietę ewaluacyjną. Potwierdzenia zostaną wysłane na adres email po powrocie do pracy stacjonarnej.

Osoby zainteresowane udziałem w szkoleniach, proszone są o założenie kont na BPZE. Formularz rejestracyjny jest dostępny pod adresem: http://moodle.bpchelm.pl/login/index.php